در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد بیان شد:

يزد نشست علمي-پژوهشي با موضوع تربیت جنسی فرزندان از دیدگاه آیات و روایات

شناسه خبر : 69395

1397/09/22

تعداد بازدید : 97

يزد نشست علمي-پژوهشي با موضوع تربیت جنسی فرزندان از دیدگاه آیات و روایات
نشست با مدیر با موضوع " تربیت جنسی فرزندان از دیدگاه آیات و روایات" با سخنراني مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد در اين مدرسه برگزار شد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد در تعریف تربیت جنسی گفت: تربیت جنسی، تربیتی است که زمینه رشد غریزه جنسی را فراهم آورد به گونه‌ای که ضمن استفاده لازم از آن، از انحرافات و لغزش‌ها هم پیشگیری شود.

وی ضمن بیان مواردی همچون تداوم نسل، ارتباطات صحیح زن و مرد، مودت، رحمت ، سلامت روان و... به عنوان اهداف تربیت جنسی، در پاسخ به این سؤال که سن شروع آموزش در تربیت جنسی از چه زمانی است، تصریح کرد: بهترین زمان برای پاسخگویی به سؤالات فرزندان، موقعی است که این پرسش‌ها در ذهن آنان شکل می‌گیرد که در این زمان، والدین باید از طریق پرسش از فرزندشان، نظر او را در مورد آن مسئله جویا و علت شکل‌گیری چنین سؤالی را در ذهن او متوجه شوند.

خانم نیکپور با بیان اینکه انتخاب الفاظ مناسب در انتقال اطلاعات جنسی به کودک بسیار اهمیت دارد، اضافه نمود: تحریک غریزه جنسی به سبب عوامل متعدد فردی و اجتماعی است که شناخت آن ها توسط والدین، مانع از انحرافات جنسی فرزندانشان خواهد شد.

وی ادامه داد: رشد دستگاه تناسلی، وجود انگل، خودداری از دفع، غذاهای سنگین و... از عوامل فردی تحریک غریزه جنسی و رفتارهای والدین، معاشرت های ناصحیح، استحمام، آگاهی فرزند از روابط والدین و... از جمله عوامل اجتماعی تحریک این غریزه می‌باشد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد با اشاره به شرایط فرد پاسخ دهنده به سؤالات جنسی فرزندان، خوب شنیدن، آمادگی فکری و عملی، تسلط بر خود و جلب اعتماد فرزند را از جمله این شرایط دانست و افزود: پاسخ‌هایی که به پرسش‌های کودکان داده می‌شود باید ساده، صحیح، اقناع کننده ومتناسب با سن آنها باشد و به صورت تشریحی و مبسوط بیان نگردد.

وی در پایان، به بیان کیفیت و نوع پاسخگویی به سؤالات جنسی فرزندان پرداخت و سپس به پرسش های طلاب در این زمینه پاسخ داد.