لرستان کارگاه مهارت آموزی مدرسه حضرت زهرا س دورود

لرستان کارگاه مهارت آموزی مدرسه حضرت زهرا س دورود

شناسه خبر : 69367

1397/09/22

تعداد بازدید : 84

لرستان کارگاه مهارت آموزی مدرسه حضرت زهرا س دورود
معاون پژوهش مدرسه حضرت زهرا (سلام الله علیها ) شهرستان دورود از برگزاری کارگاه مهارت آموزی با عنوان شیوه نگارش مقاله در این مدرسه خبر داد .

روز شنبه مورخ 97/9/17 کارگاه مهارت افزایی با موضوع شیوه نگارش مقاله ی علمی  با حضور  امام جمعه محترم شهرستان دورود ، جناب حجت الاسلام والمسلمین حقیان در مدرسه حضرت زهرا (سلام الله علیها ) برگزارگردید . در این کارگاه که با هدف یادگیری شیوه ی نگارش  مقالات پایانی گردید ، استاد محترم ضمن بیان نکاتی درباره مقالات پژوهشی و علمی ترویجی بیان کردن که : در مقاله ،چکیده یک عنصر بسیار مهم است که هرچند اول مقاله قرار می گیرد، ولی پس از اتمام مطالب نوشته می شود، تا آینه ی یافته های تحقیق باشد. در بیان مساله نیز باید گفت محقق دنبال کشف چه موضوعی و ابهام زدایی از چه مساله ای است و تنها در صدد توصیف نیست، بلکه می خواهد یک مساله را تحلیل کند.

 

بعد از بیان مساله، محتوا و متن مقاله می آید که بیان و تحلیل پاسخی است، که به مساله داده  می شود. در پایان مقاله پس از نتیجه گیری که اشاره به دستاوردهای مقاله است، منابع ذکر می شوند. ایشان در ادامه ضمن بیان مطالبی در باره شیوه ارجاع دهی در مقالات به سوالات طلاب پاسخ دادند . این کارگاه به صورت نظری برگزار شد و کارگاه عملی به جلسه بعد موکول گردید.