در مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) بهاباد:

یزد/نشست بصیرت افزایی با موضوع« مقایسه سیر ائمه و شیوه حکومت داری آن زمان با زمانه کنونی»

شناسه خبر : 68995

1397/09/15

تعداد بازدید : 24

یزد/نشست بصیرت افزایی با موضوع« مقایسه سیر ائمه و شیوه حکومت داری آن زمان با زمانه کنونی»
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) بهاباد از نشستی با عنوان مقایسه سیره ائمه و شیوه حکومت داری آن زمان با زمان کنونی خبر داد و هدف از این نشست را بصیرت افزایی و رفع ابهامات و شبهات رایج در فضای مجازی که گریبان گیر مردم به خصوص جوانان شده است، معرفی کرد.

در این نشست جانشین فرمانده سپاه شهرستان بهاباد با اشاره به 40 سالگی انقلاب اسلامی عنوان کرد: امام حسن(ع) علت صلح خود را با معاویه در پاسخ به اصحاب و دوستانشان که پیشنهاد جنگ می دادند نبودن یار واقعی به تعداد انگشتان دست بیان کرده اند.

وی افزود: امروزه نه تنها جوانان ایرانی به عشق رهبر در سوریه جلوی دشمن ایستاده اند بلکه جوانان کشورهای مختلف از جمله پاکستان، افغانستان، ایران و .. که همگی در همسایه ایران هستند نیز در مقابل حملات بی شرمانه ظالمان احساس مسئولیت می کنند.

آقای قاسمی با اشاره به اینکه آمار طلاق  رو به افزایش است خاطرنشان کرد: امروزه عنوان ازدواج سفید در حال رواج پیدا کردن است و درواقع این همان هدف دشمن است که از طریق ماهواره و فضای مجازی به آن رسیده است  و اینجاست که می طلبد طلاب بیش از پیش وارد میدان شده و نقش مهم خود را ایفا کنند و مردم را آگاه نمایند.

وی اذعان داشت: بعد از 40 سال از انقلاب اسلامی ایران متأسفانه افرادی درصدر حکومتند که تفکرات لیبرال دارند  و می خواهند تفکرات غرب و غرب گرایی را در عموم جامعه نیز رواج دهند و همان طور که در غرب خانواده معنا ندارد، نقش مهم خانواده را در جامعه بی اهمیت جلوه دهند و با فضای مجازی و انتشارمطالب غیراخلاقی و دروغین جوانان را گمراه کنند.

جانشین  فرمانده سپاه شهرستان بهاباد با بیان اینکه منافقینی که دستشان به خون چندهزار شهید آلوده است درحال تاراج جامعه هستند گفت: ما باید بیش از پیش پشتیبان رهبرمان باشیم و مانند شخص همچون تهرانی مقدم که امروزه مایه افتخار مملکت است شاگرد دانشگاه فرانسه و آمریکاو... نبوده بلکه شاگرد دانشگاه امام راحل (ره) است، دانشگاهی که در 8 سال دفاع مقدس بر پا بود.

وی گفت:امام حسن(ع)را از طریق تحت سیطره گرفتن نزدیک ترین افراد ایشان یعنی همسرش که یار وهمدم ایشان بود از پای دراوردند،امروز نیز دشمنان در حال مذاکره و پهن کردن دام برای سران جامعه هستند،وقتی وزیر راه یک کشور به نساختن حتی یک مسکن افتخار در زمان وزارتش افتخار میکند،وقتی خواهر زاده های معاونین مملکتی حق کارگران کارخانه ی نیشکر را میخورند و اعتنایی به ناله های کارگران نمی کنند،وظیفه ی ما چیست؟ما باید درابتدا خود و خانواده ی خویش را آگاه کنیم سپس فامیل،دوست؛آشناو...همانطور که کشورهای غربی برای مملکتشان تلاش می کنند پس چرا ما تلاش نمی کنیم؟

آقای قاسمی افزود:امام خامنه ای(دام ظله)با الطاف حقیه الهی بسیاری مسائل را جلو جلو می دانند،همچنان که در بحث برجام از همان ابتدا در جلسه با مسئولین عاقبت برجام را با آیه و حدیث و...گوشزد کردند و فرمودند که این حرفای من نیست بلکه حرفای دین و قرآن است.

وی یاد آورشد:در کنار تفکرات لیبرال،تفکرات انقلابی است که امام خامنه ای به تفکرات انقلابی جوانان خوش است و روزنه ی امید ماست و امروزه تمامی خیانت کاری ها و...را به انقلاب و افراد انقلابی میچسبانند، ولی اگر این افراد،انقلابی بودند چرا وقتی که فرار می کنند به لبنان،سوریه و...نمیروند بلکه به کاناداوپاریس وفرانسه و...پناهنده می شوند؟ آنها از غرب هستند و به غرب باز می گردند و به آغوش هم جنس های خود برمی گردند.

آقای قاسمی در پایان گفت:دشمن با نفوذ و چیدن مهره های جاسوسی و...سعی در ریشه کن کردن اسلام دارند و امروزه تفکر انقلابی است که افراد و جوانان ما تجهیزات نظامی و سلاح و موشک وجاده و...می سازند.

جانشین فرمانده سپاه در آخر به سوالات طلاب در رابطه با مشکلات امروزی جامعه همچون گرانی و تحریم و...جواب داد و از دوستان خواست تا با مطالعه سبک و سیره ائمه معصومین (ع)و مقایسه با دولت های امروزی، مواظب باشیم تا تاریخ تکرار نشود و رهبرمان تنها نماند و دشمن به اهدافش نرسد.