معاون پژوهش موسسه آموزش عالی الزهرا س گرگان خبر داد:

گلستان- نقش معرفت به امام زمان درتعالی اخلاقی منتظران

شناسه خبر : 68944

1397/09/14

تعداد بازدید : 85

گلستان-  نقش معرفت به امام زمان درتعالی اخلاقی منتظران
به گزارش معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهراء (س)گرگان نشست پژوهشی با عنوان نقش معرفت به امام زمان (عج) در تعالی اخلاقی منتظران در این مدرسه برگزار گردید.

به گزارش معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهراء (س)گرگان نشست پژوهشی با عنوان نقش معرفت به امام زمان (عج) در تعالی اخلاقی منتظران در این مدرسه برگزار گردید. در این نشست حجت الاسلام و المسلمین مهاجر بیان داشت: به اعتقاد تمام ادیان الهی یک منجی برای بشریت وجود دارد  و خداوند متعال عاقبت این جهان را به دست مصلح جهانی واین منجی خواهد داد.
وی با بیان اینکه در آیات متعددی از قرآن کریم از" منجی" سخن به میان آمده است، افزود:  خداوند در آیات متعددی از قرآن همچون" آیه 83 قصص، 105 انبیاء و 55 نور" وعده داده است كه حتماً آنان را در زمين جانشين قرار دهد، همان گونه كه كسانى پيش از ايشان را جانشين كرد و قطعاً دينى را كه خداوند براى آنان پسنديده براى آنان استقرار بخشد و تمام ناامنی ها، ظلم و جنایت ها تبدیل به امنیت خواهد شد" .
استاد مدرسه علمیه امام خمینی(ره ) گرگان با اشاره به این مطلب که اعتقاد به وجود امام زمان(عج) یکی از مسلمات است، خاطر نشان کرد: اهل سنت با اعتقاد به ظهورحضرت مهدی(عج) براین باورند که امام زمان(عج)  هنوز بدنیا نیامده و زمان تولد ایشان، آخر الزمان می باشد ولی شیعیان معتقدند" لولا الحجه لساخت الارض" اگر حجت نباشد زمین اهل خودش را می بلعد، یعنی حضرت وجود دارد و زندگی می کند ولی از نظرها غائب است.

حجت السلام و المسلمین مهاجر ادامه داد: اعتقاد به وجود امام زمان (عج) یکی از مسلمات است و انسان علاوه بر علم و بینش نسبت به امام زمان(عج )بایدعقدالقلب بوده و گره قلبی با امام زمان(عج)  داشته و بر خواندن و انس با دعاهایی که منسوب به حضرت حجت است اهتمام بسیار داشته باشد.
وی به بیان نقش های سازنده اعتقاد به ظهور پرداخت و اضافه نمود: انسان منتظر سعی می کند با شناخت صفات حضرت مهدی(عج) خود را متصف به این صفات نماید تا در زمره یاران و سربازان ایشان قرار گیرد البته کسب این مقام جز در سایه عمل به فضائل اخلاقی و دوری از رذایل ممکن و میسر نخواهد بود وازصفات یاران مهدی این است که بسیارجان برکف ،باتقوا ومانندکسی که آتش درکف دست دارد زندگی می کند.
آقای مهاجر ادامه داد: انسان منتظر راضی به وضع موجود نخواهد بود و در راستای عزت و اعتلای اسلام و اهل آن تلاش می کند، او همیشه آماده است و در حقیقت منتظر واقعی در صدد اصلاح است و به این دلیل می توان انتظار را مظهر اعتراض به پلیدی ها و بدی ها دانست.
مهاجر با اشاره به علم فراگیر حضرت حجت(عج) افزود: حضرت مهدی(عج) خلیفه الله و عالِم به همه عوالم است و تمامی اعمال انسان بر حضرت عرضه می شود لذا اعتقاد به این مسئله موجب خواهد شد  در اعمال خود دقت نموده سعی نماییم خود را متخلق به اخلاق حضرت کنیم.