فارس برگزاري نشست کتاب و کتابخوانی و اهمیت وقف کتاب حوزه علميه فاطمه الزهرا سلام الله عليها داراب

شناسه خبر : 68922

1397/09/14

تعداد بازدید : 29

فارس برگزاري نشست کتاب و کتابخوانی و اهمیت وقف کتاب حوزه علميه فاطمه الزهرا سلام الله عليها داراب
همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی نشست پژوهشی کتاب و کتابخوانی و اهمیت وقف کتاب با حضور طلاب در حوزه علمیه در مدرسه فاطمه الزهرا(س) داراب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری -اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران حمیده رهبر گفت: یکی از ارکان اصلی و اساسی زندگی کتاب می باشد و مقام معظم رهبری در این زمینه می فرمایند: کتاب و کتابخوانی یک واجب دینی است همانگونه که نماز ستون دین است کتاب هم ستون زندگی است.
وی افزود: هر جا صعودی می بینید نشانه علم است و هرگاه سقوطی می بینید نشانه جهل است.
ایشان در اهمیت و جایگاه و ارزش مطالعه در اسلام گفت: در دین ما معجزه پیامبر اکرم (ص) کتاب است و آیات اولیه در زمان بعثت مربوط به خواندن و مطالعه بوده است و این امر آنقدر ارزشمند است که سوره ای در این زمینه به نام قلم داریم.
وی گفت : اسلام به این امرآن قدر اهتمام داشته که در جنگ بدر در عوض آزاد کردن اسیران مشرک می بایست 10 مسلمان را باسواد می کردند و همه اینها نشانگر ارزش والای علم و علم آموزی و کتابخوانی و مطالعه در دین مبین اسلام است.
خانم رهبر گفت:البته باید توجه داشت که هر علمی نافع نیست علمی که برای دنیا و آخرت مفید باشد نافع و سود بخش است امام علی علیه السلام می فرماید: در عجبم از مردی که آنقدر به فکر غذای جسم خود است و اهمیت می دهد ولی در فکر غذای روح که مطالعه و علم آموزی است نیست و اگر هم باشد کتاب های خوبی مطالعه نمی کند.
خانم رهبر در زمینه سنت حسنه وقف کتاب گفت: رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرماید: چند چیز است که بعد از مرگ مومن پاداش آنها به او می رسد یکی از آنها علمی است که از خود به یادگار می گذارد که در این زمینه می توان حداقل با هدیه کتاب در جهت استفاده دیگران آن را وقف کنیم تا صدقه جاریه محسوب شود.