البرز - حوزه علمیه زینبیه کارگاه پژوهشی مقاله نویسی

شناسه خبر : 68869

1397/09/13

تعداد بازدید : 78

البرز - حوزه علمیه زینبیه کارگاه پژوهشی مقاله نویسی
معاون پژوهش مدرسه علمیه زینبیه از برگزاری کارگاه پژوهشی با عنوان مقاله نویسی در مکان مدرسه علمیه زینبیه خبر داد.

 این کارگاه با هدف آشنا نمودن طلاب برای انتخاب عنوان مناسب جهت رفع نیازهای جامعه، گسترش و اشاعه فرهنگ پژوهش و ... برگزار گردید.

خانم  عبدلی در این کارگاه  به ترتیب: تعیین موضوع یا عنوان، استانداردهای انتخاب عنوان مسئله، فرق سوال با مسئله، و گزینش مسئله تحقیق، آسیب شناسی مسئله، گونه شناسی مسئله،تبدیل موضوع به عنوان را   به طلاب آموزش دادند . و در ادامه گفت : مقاله به عنوان یکی از ابزارهای مطبوعاتی در رسانه های نوشتاری وسیله ای سریع برای تبادل اطلاعات علمی است و مقاله به خاطر حجم کم و در عین حال مشتمل بر مطالب علمی تازه بسیار مورد استقبال جامعه علمی است  . و سپس اقسام مقاله را بیان نمودند که عبارت از مقاله آموزشی ، علمی ترویجی ، علمی تخصصی ، علمی پژوهشی که مورد آخر  از لحاظ رتبه بالاترین می باشد . و سپس در مراحل عملیاتی مقاله گفتند : هر پژوهشی به طور مطلق به این سه مرحله نیاز دارد :

1-  طراحی که همان تعریف و تبیین مسئله ، هدف و ضرورت و پیشینه تحقیق می باشد اشاره کرد .

2- اجرا : تشکیل پرونده علمی ، نقادی منابع ، ترتیب تاریخی منابع از گذشته تا آینده ، فیش برداری ، پردازش اطلاعات  ، تبین گردید.

3-گزارش : گزارش در قالب رساله ، کتاب ، مقاله ارائه می گردد.  در آخر هم از   منابع کتابخانه ای و  دیجیتالی ، مراکز و موسسات پژوهشی  نام برده شد   

اخبار مرتبط