موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبدبرگزارکرد:

یزد/نشستی با طلاب در جهت تسریع روند نگارش پایان نامه

شناسه خبر : 68042

1397/09/01

تعداد بازدید : 110

یزد/نشستی با طلاب در جهت تسریع روند نگارش پایان نامه
نشست پژوهشی باموضوع «تسریع در روند پایان نامه نویسی»باحضور معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد و مدیر و معاون پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران حضرت زهرا(س) میبد برگزار شد.

در این نشست خانم قاسمی، مدیر موسسه  ضمن خوشامدگویی به معاون پژوهش مدیریت استان و طلاب سطح3 که در این نشست حضور یافته اند، هدف این نشست را بررسی مشکلات طلاب در امر نگارش پایان نامه  و بیان راهکارهایی در جهت تسریع در این امر بیان کرد و افزود: با توجه به اقداماتی که مرکز مدیریت  قم مبنی بر بازپذیر شدن طلابی که موفق به اتمام پایان نامه خود نشده اند، طلاب باید در امر پایان نامه نویسی تمام تلاش خود رابکنند تا قبل از اتمام سنوات تحصیلی اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

وی افزود: ازطلاب ورودی 89 سال گذشته سه نفر موفق به اتمام پایان نامه خود نشده اند که این امر سبب شد با تمام تلاش هایی که در آخرین لحظه برای درخواست دفاع انجام داده بودند مشمول بازپذیری قرار گیرند.

 مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران حضرت زهرا(س) میبد تأکید کرد: در نتیجه محول کردن نگارش پایان نامه به دقایق پایانی سهل انگاری محسوب شده و تبعات زیان باری برای شما و همچنین متحمل شدن ضرر و زیان برای حوزه خواهد شد.

خانم دهقانی، معاون پژوهش مدیریت استان با اشاره به هدف تشکیل این نشست گفت: ازرسالت های اصلی طلاب، حضوردرعرصه پژوهشی وپاسخگویی به شبهات است و اولین گام دراین زمینه، نوشتن پایان‌نامه است و مرکز مدیریت در جهت تسریع در امر پایان نامه نویسی اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است که امیدواریم طلاب نیز همکاری لازم را داشته و نگارش پایان نامه را در فرصت تعیین شده به پایان برسانند.

معاون پژوهش مدیریت استان تصریح کرد: اساتید و کادر که در سطح3 مشغول به تحصیل هستند باید در امر نگارش و به اتمام رساندن پایان نامه پیش قدم باشند تا طلاب از آنها الگو بگیرند.

خانم فاضلی،معاون پژوهش موسسه نیز به بیان اقدامات انجام‌شده جهت تسریع امرپایان ‌نامه نویسی پرداخت ومهم‌ترین علل تأخیرطلاب دراین زمینه را عدم همکاری بعضی ازاساتیدراهنماو نظرات متفاوت اعضای کارگروه با استاد راهنما دانست و افزود: اگر اساتید محترم موضوعات متنوع و مختلفی را ارائه دهند و طلاب از بین آن موضوعات یک یا دو مورد را انتخاب کنند؛ روند انتخاب موضوع سریع تر خواهد شد.

وی در ادامه گفت: متأسفانه طلبه بعد از گرفتن تأیید موضوع از ایران داگ با عدم موافقت موضوع توسط کارگروه مواجه می شود که این خود باعث دلسرد شدن طلبه در نگارش پایان نامه می شود.

درپایان هریک از طلاب نسبت به مشکلات پیش رو در امر نگارش خود با معاون پژوهش مدیریت استان گفت وگو کرده وخانم دهقانی نیز ازطلاب خواست که باکم کردن مشغله‌های خود به‌طورجدی‌تربه نوشتن پایان‌نامه بپردازند.