قم برگزاری دوره آموزش نقد و ارزیابی قالب های بیان تفسیر در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن زینب کبری س آران و بیدگل

شناسه خبر : 67275

1397/08/23

تعداد بازدید : 67

قم برگزاری دوره آموزش نقد و ارزیابی قالب های بیان تفسیر در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن زینب کبری س آران و بیدگل
دوره کارورزی مهارتهای بیان تفسیر از نیمه مهرماه سال 97 در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حضرت زینب کبری (س) شروع شد.

 پس از برگزاری دوره های مقدماتی و تکمیلی مهارتهای بیان تفسیر در تابستان سالهای 95 و 96  ، این مرکز با هدف سنجش و ارزیابی کارآموزان اقدام به برگزاری دوره کارورزی در قالب 3 ترم با عناوین کارورزی قالبهای بیان تفسیر ، روش ترجمه و مقایسه ترجمه ها و کارورزی مفردات و مفاهیم قرانی در جمع طلاب سطح 3 نمود.

خانم حسنارودی مدیر مرکز تخصصی حضرت زینب (س) از مهمترین اهداف پی ریزی شده در این دوره را ارزیابی دقیق کارآموزان از سوی مخاطبان و نیز سنجش هریک از طلاب نقد کننده از لحاظ توان نقد ، نحوه بیان و گفتار ، رشد و دقت  فکری  دانست . ایشان در ادامه عنوان کرد که هر یک از ارزیابی ها( فرم کتبی و شفاهی) به طور جداگانه پس از بررسی به اطلاع کارآموزان و طلاب نقد کننده رسانده خواهد شد.

در هر جلسه کاروزان با انتخاب یک قالب تفسیری مباحث خود را ارائه داده و طلاب به عنوان نقاد و ارزیاب طبق فرم ارائه شده به ارزیابی عناصر مورد نظر پرداخته و در یک گفتگوی عالمانه به  بررسی محاسن و معایب قالب و محتوای ارائه شده می پردازند.

 

لازم به ذکر است پس از اجرای کارورزی های مورد نظر و جمع بندی ارزیابی ها ، برنامه اعزام یا تدریس کارگاهی کارآموزان لحاظ خواهد شد.