مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب کبری «سلام الله علیها »یزد برگزارشد:

یزد/مراسم افتتاحیه کانون پژوهشی بانومجتهده امین «رحمه الله علیه» برگزارشد

شناسه خبر : 65124

1397/07/15

تعداد بازدید : 74

یزد/مراسم افتتاحیه کانون پژوهشی بانومجتهده امین «رحمه الله علیه» برگزارشد
معاون پژوهش مدرسه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها ) ، ازمراسم افتتاحیه کانون پژوهشی بانو امین (ره)باحضور«حجت الاسلام والمسلمین محمدکارگر»، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، «خانم دهقانی» ،معاون پژوهش استان و «خانم قیاسی» رییس هیئت امنای مدارس علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها )وحضرت زینب کبری (سلام الله علیها )، خبرداد.

مدیرحوزه علمیه خواهران استان یزد،با اشاره به جایگاه ارزشمند طلبگی آن را سربازی حضرت امام زمان(عج) عنوان کرد و گفت: هدف یک طلبه باید خیلی بزرگتر و متعالی تر از اخذ مدرک باشد زیرا حضور در خیمه گاه آن حضرت توفیق و توجه حضرت امام زمان(عج) را می طلبد واین هدف میسر نمی شود مگر اینکه آداب اسلام را درست بیاموزد وبه آن عمل کند ،مردم به عمل یک طلبه نگاه می کنند واگر طلبه ای عملش بهتر از قبل باشد، نشان می دهد که هم حوزه وهم طلبه درمسیر رشد وسازندگی قرارگرفته است .

حجت الاسلام والمسلمین کارگر،خطاب به طلاب تاکید کرد:از هم اکنون بنویسید، از زندگی روزانه ومسائل عادی خود بنویسید تا کم کم در نوشتن به رشد وتعالی برسید، وقتی زندگی بزرگان و... را بررسی کنید ، می بینید که از همین نوشتن هاست .

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان یزد ضمن تکریم از شخصیت بانو مجتهده امین (ره) ، درجمع اعضای کانون تصریح کرد: انتظارم از حوزه خواهران به ویژه بخش تحقیق وپژوهش این است که دربخش بانوان انقلابی هم حرکتی داشته باشند، با توجه به اینکه درعرصه علما وشهدای انقلابی آقایان خوب کارشده وانصافا هم ،خوب به رشته تحریر درآمده ،جای پژوهش درقسمت بانوان انقلابی خالی است نه اینکه کار نشده ولی هنوز خیلی جای کار وجود دارد  ، زنانی که مردان را به حرکت درآوردند وبه درجه شهادت رساندند، دراین زمینه نمونه های زیادی داریم که باید شناسایی وبه مردم معرفی شوند.

درادامه همچنین خانم دهقانی ،معاون پژوهش استان خطاب به طلاب ابراز داشت: پژوهش، جان‌مایه حوزه علمیه است اگر می‌‌خواهید عالمه باشید باید پژوهشگر خوبی باشید.

معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران  استان راز موفقیت یک طلبه را ، نگاه پژوهشگرانه در درس خواندن دانست وافزود: با توجه به حدیث امیرمومنان علی (علیه السلام)مبنی براینکه از هرچه ترسیدی خود را داخل آن بینداز ، یک طلبه نباید از نوشتن بترسد ، بلکه با توکل بر خداوند متعال وپشتکار ،شروع به نوشتن کند تا درآینده یکی از نویسندگاه موفق وموثرجامعه باشد.

درادامه همچنین خانم قیاسی با اشاره به اهمیت وضرورت پژوهش برای یک طلبه گفت : یک طلبه باید دنبال کار پژوهشی باشد و هر مسئله پژوهشی را دنبال کند، ممکن است کسی خوب صحبت کند اما صحبت خوب نکند، ملاک ما صحبت خوب است و کسانی که موفق هستند،  به دلیل آن پژوهشی است که انجام داده‌اند.