در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد برگزار شد:

نشست مشترک مدیرحوزه علمیه خواهران استان و مدیر موسسه تخصصی تبلیغ امیر بیان

شناسه خبر : 62292

1397/04/21

تعداد بازدید : 36

نشست مشترک مدیرحوزه علمیه خواهران استان و مدیر موسسه تخصصی تبلیغ امیر بیان
این نشست صبح امروز در محل دفتر مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با رویکرد پژوهشی با حضور مدیر موسسه تخصصی تبلیغ امیر بیان و معاون پژوهش مدیریت استان برگزار شد.

در این نشست «حجت السلام محمد جنتی»، مدیر موسسه تخصصی تبلیغ امیر بیان گزارشی از برنامه های موسسه ارائه داد و گفت: با راه اندازی این موسسه، زمینه فرا گیری مبانی و مهارت های سخنوری طلاب حوزه علمیه در یزد فراهم شده است.

حجت الاسلام جنتی با اشاره به اینکه دوره های آموزشی این موسسه دو ساله و ویژه طلاب خواهر و برادر است افزود: موسسه امیر بیان با بررسی محتوایی قرآن، نهج البلاغه، روایات اهل بیت ،علوم روز و سخن بزرگان آخرین شیوه های سخنرانی را به طلاب آموزش می دهد.

وی با اشاره به دو کارگروه احکام و خانواده در موسسه گفت: تربیت 25  نفر در بحث خانواده که در مجالس مختلف از جمله مجالس خانگی، مناسبت ها و زمان انتخابات فعال هستند.

مدیر موسسه تخصصی تبلیغ امیر بیان خاطر نشان کرد: دوره تخصصی احکام (طهارت و نجاست) با حضور استاد فیروزی، آقای شیخی و حجت الاسلام برزگر  با حضور قریب به200 نفر از خواهران طلبه برگزار شد.

وی بیان کرد: کارگروه خانواده با نظارت آقای دکتر رحیمی نسب فعالیت می کند که در صدد هستیم از متخصصین در این امر دعوت به عمل آوریم که ان شاء الله جلسات آن در تابستان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام جنتی اظهار امیدواری کرد و گفت:  باهماهنگی و حمایت مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بتوانیم دوره هایی را در این زمینه  برای طلاب سطح سه برگزار کنیم و در  زمینه پژوهش محصولات تبلیغی ویژه خواهران با توجه به نیازهای هر سن  تولید  و پروژه هایی را  در این راه اندازی کنیم.

در ادامه این نشست «حجت الاسلام محمد کارگر»، مدیر حوزه علمیه خواهران استان ضمن خیر مقدم و ارائه گزارشی از مدارس علمیه خواهران قول مساعدت و همکاری را برای انجام فعالیت های این مجموعه دادند.

در ادامه « خانم دهقانی»، معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان پیشنهاد تعامل در زمینه های مختلف از جمله  تهیه محتوا برای اصناف مختلف، تربیت کارشناس برای  برگزاری نشست های پژوهش ،کرسیهای آزاد اندیشی برای مدارس آموزش وپرورش ودانشگاه و تهیه جزوات ، بروشور و کتاب  برای مقاطع سنی مختلف با نظارت کارگروه خانواده و آقای دکتر رحیمی نسب و.. داد.