فارس برگزاري آموزه غير كارگاهي آشنايي با پژوهش حوزه علميه غديريه شيراز

شناسه خبر : 60797

1397/03/08

تعداد بازدید : 46

فارس برگزاري آموزه غير كارگاهي آشنايي با پژوهش حوزه علميه غديريه شيراز
پژوهش در زندگی انسان دارای جایگاه ویژه ای است؛ پیشرفت انسانها در ابعاد مختلف در گرو پژوهش های عمیق و هدفمند می باشد در غیر اینصورت ما شاهد پیشرفتهای موفقیت آمیز در زندگی های فردی و اجتماعی نیستیم.

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «خانم نجفی» معاون پژوهش مدرسه علمیه غدیریه شیراز از پایان آموزه غیر کارگاهی آشنایی با پژوهش خبر داد.
وی گفت: پژوهش در دین اسلام و زندگی افراد دارای جایگاه رفیعی است. زندگی بدون تحقیق هیچ پیشرفتی ندارد.اگر به محیط پیرامون خود دقت کنیم، می بینیم که انسان از همان روزهای اول زندگی به دنبال کشف معماهای اطراف خود می باشد تا مسیر زندگی را برای خود هموار سازد.
همچنین افزود: انسان برای ادامه زندگی فردی و اجتماعی خود نیازمند اطلاعات وسیعی می باشد که این اطلاعات جز از راه تحقیق و پژوهش به دست نمی آید. اگر انسان بخواهد در دنیا و آخرت رستگارشود، باید پژوهش های تخصصی در حوزه علوم دین ، خانواده، اجتماع و... منطبق با آموزه های اسلامی انجام دهد. اگر افراد جامعه به دنبال پژوهش باشند، بشریت از منجلاب ها فرارو، رهایی می یابد وزمینه رشد وسعادت بشری فراهم می گردد.