سمنان برگزاری کارگاه روش تدوین تحقیق پایانی طلاب مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام در حسینیه شهر مقدس مشهد

شناسه خبر : 60148

1397/02/26

تعداد بازدید : 45

سمنان برگزاری کارگاه روش تدوین تحقیق پایانی طلاب مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام در حسینیه شهر مقدس مشهد
برگزاری کارگاه «روش تدوین تحقیق پایانی» طلاب مرسه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام سطح 2 شاهروددر حسینیه جعفریه مشهد مقدس

 به همت واحد پژوهش مدرسه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام سطح 2 شاهرود، کارگاهی با عنوان «روش تدوین تحقیق پایانی» در حسینیه جعفریه مشهد مقدس برگزار گردید.
خانم گلی معاون پژوهش این مدرسه در این رابطه فرمود:در ابتدا کارشناس محترم «حجت الاسلام دکتر جعفر زنگنه شهرکی» ویژگی های انتخاب موضوع را برای حضار تشریح نمودند. ایشان در این راستا فرمودند: در انتخاب موضوع، تخصص و توان علمی شخص مهم است، موضوع باید مورد علاقه ی محقق باشد و علاقه با مطالعه ی زیاد حاصل می شود، موضوع باید کاربردی و مورد نیاز جامعه، جدید و مسئله محور باشد.
ایشان در ادامه تفاوت موضوع و عنوان را بیان نمودند و ویژگی های عنوان که عبارتند از: دقیق و شفاف بودن، جامع و مانع بودن، عدم استفاده از کلمات مترادف در عنوان، جدید بودن را با مثال توضیح دادند.
جناب آقای دکتر زنگنه افزودند: پژوهشگران باید در طول تحصیل خود به جستجوی موضوع بپردازند. برای تحقق این امر باید فهرست کتاب ها را مورد مطالعه قرار دهند و برای به دست آوردن اطلاعات لازم در مورد موضوع مانند عدم تکراری بودن به مجلات و مقالات سایت ها از جمله سایت نور مگز ، sid. ir، بانک های اطلاعاتی، ایران داک مراجعه نمایند.
دکتر زنگنه در ادامه قسمت های مختلف طرح تحقیق را توضیح دادند و بیان داشتند : محققین بعد از مطالعه ی کافی در مورد عنوان تحقیق خود باید به نوشتن طرح اقدام نمایند.