کرمان نشست پزوهشی مدرسه حضرت فاطمه سلام الله علیها رفسنجان

شناسه خبر : 57549

1396/12/21

تعداد بازدید : 96

کرمان نشست پزوهشی مدرسه حضرت فاطمه سلام الله علیها رفسنجان
نشستی با عنوان: پژوهشی در شیوه های سازگاری زوجین در مدرسه علمیه حضرت فاطمه سلام الله علیها رفسنجان برگزار شد.

مدرسه  علمیه حضرت فاطمه سلام الله علیها- رفسنجان در راستای تحقق جامعه سالم از طریق ایجاد خانواده سالم و با ارتباط صحیح، نشستی با عنوان حوزه انقلابی با حضور استاد محترم سرکار خانم طوبی زین الدینی وجمعی از اساتید وطلاب محترم برگزار کرد. در این نشست که در محل سالن اجتماعات این مدرسه برگزارشد به ابعاد  و جوانب مختلف موضوع وتحلیل وظایف زن و خصوصیات مردان پرداخته شد. ایشان در ابتدا مقدمه ای عنوان کرده و در ادامه شیوه های همراه کردن همسر را چنین برشمردند:

یک زن برای جلب نظر و محبت و همراهی همسرش و به طور کلی اطرافیان، باید چنین ویژگی هایی داشته باشد: 1. محبت کردن: البته این محبت باید همراه با صبر و شکیبایی باشد.  2. رعایت نظم و انضباط در محیط خانه  3. آراستگی و زیبایی جامه و خانه  4. حفظ اقتدار مرد و احترام به وی  5. تشکر و قدردانی از زحمات وی هرچند کوچک و ناچیز باشد.  6. خود داری از قهر کردن  7. پرهیز از منت گذاشتن  8. گفتار زیبا و دوستانه داشتن در کنار رفتار نیکو و پسندیدههمچنین استاد محترم درادامه به خصوصیات و ویژگی های مردان اشاره کرده و افزودند :  این خصوصیات عبارتنداز: 1. مردان حس تکیه گاه بودن دارند.  2. فقط رنگ های اصلی را تشخیص می دهند.  3. احساسات خود را بروز نمی دهند. 4. امر و نهی پذیر نیستند.  5. کلی نگر هستند.  6. هدف گرا هستند.  7. روابط گرا هستند.

ایشان در پایان نیز توصیه جدی نسبت به تحقیق وپژوهش دراین زمینه کرده و عنوان نمود که طلبه باید بیش از مردم عادی به زندگی و همسر خود بها داده و سعی در ایجاد سازگاری با وی داشته باشد.