سمنان کارگاه منبع یابی

شناسه خبر : 54651

1396/10/20

تعداد بازدید : 55

سمنان کارگاه منبع یابی
کارگاه منبع یابی در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام شاهرود سطح دو برگزار شد .

به گزارش خانم گلی ،معاونت پژوهش سطح دو شهرستان شاهرود کارگاه " منبع یابی الکترونیکی " در مدرسه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام ، سطح(2) شهرستان شاهرود تشکیل گردید.
پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی به عنوان بانک جامع و روز آمد منابع علمی کشور، تنها بانک دسترسی آزاد open accessمنابع علمی کشور، اصل مقالات را به صورت نامحدود در اختیار کاربران خود قرار د اده است. پایگاه در سه بانک به شرح ذیل است:
1_ بانک نشریات علمی که شامل
1_دسترسی به مقالات پژوهشی در دو بخش فارسی و انگلیسی
2_ دسترسی به مقالات نشریات علمی دانشگاه آزاد و پیام نور
3_ رصد کردن گزارش های استنادی نشریات علمی و پژوهشی کشور
4_ ثبت نام و حضور در کارگاه های آموزشی
5_ دریافت مقالات نشریات بین المللی از طریق سیستم تامین اطلاعات
6_ معرفی نشریات روز آمد
7_ اخبار
2_ نشریات علمی و پژوهشی که توسط دو مرجع وزارت علوم و تحقیقات و بهداشت و درمان آموزش پزشکی در 7 گروه تخصصی و به صورت متن کامل در sid نمایه شده است.
3_ سایر نشریات توسط نهادهای گوناگون مثل دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و نشریات جهاد دانشگاهی و نشریات علمی و ترویجی و تخصصی می باشد. روش جستجو شامل ساده که بر اساس نام مقالات و نام نشریه و نام نویسنده اثر می باشد و در جستجوی پیشرفته با و.ارد نمودن عنوان و کلید واژه و چکیده و نام نشریه و نام نویسنده و گروه تخصصی و بازه زمانی و یا با استفاده از عملکرد های جستجو پیش فرض نتایج دقیق تر و کامل تری خواهیم داشت .
پایگاه مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران با نام اختصاری ایران داک که شامل بزرگترین مرکز دسترسی به پایان نامه و مقالات علمی مندرج در داخل و خارج ایران در سطح کل دانشگاه های کشور می باشد. در دو سطح isiوisc در سطح بین الملل موجود است. همچنین پروانه های ثبت اختراع و شرح استاندارد ها مراکز آموزشی و پژوهشی و بسیاری از منابع علمی در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.
پایگاه مرکز اطلاعات اسلامی معروف به نور مگز و یا نور لایب که وابسته به حوزه علمیه اسلامی می باشد شامل کلیه تحقیقات و مقالات و پایان نامه ها حوزه های اسلامی سراسر کشور می باشد که به صورت روز آمد در اختیار طلاب و به صورت تخصصی در موضوعات مذهبی و انسانی و اسلامی موجود می باشد.