کرمان برگزاری نشست پژوهشی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمیه کرمان

شناسه خبر : 54286

1396/10/13

تعداد بازدید : 123

کرمان برگزاری نشست پژوهشی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمیه کرمان
نسشت علمی (بحران ملال در جامعه معاصر ) به مناسبت هقته پژوهش در تاریخ 96/10/7 با حضور دکتر علوی و اساتید و طلاب سطح سه موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمیه کرمان برگزار گردید

نسشت علمی« بحران ملال در جامعه معاصر» با حضور دکتر علوی و اساتید و طلاب سطح سه موسسه آموزش عالی حوزوی کرمان برگزارشد.

در این نشست که در تاریخ 96/10/7برگزار شد استاد محترم در ابتدا با استناد به نظر دانشمندان به این نکته اشاره نمود که نه تنها ایران بلکه کل جهان  به سمتی در حرکت است که همه ما آن را حس می کنیم ، نگرانی ها ، مرگ ها (پیر و جوان ) ، جنگ ها و بلاها مثل زلزله های اخیر اینها مواردی است که در همه جوامع وجود دارد و مشکل تمام جهان است . ایشان با استناد به  کتب مختلف از جمله کتاب ویل دورانت اظهار داشت زندگی بشر امروزی با ملال و نگرانی آمیخته  است واین نگرانی ها و ملالت ها،  تنها با ظهور حضرت مهدی (عج) خاتمه می یابد .     

وی در ادامه افزود: آقای لارس در کتاب فلسفه ملال که به فارسی ترجمه شده است یکی از خطر ناک ترین بحران های جامعه معاصر و جامعه آینده را که از هر بمب اتمی خطرناکتر است بحران ملال ، غم و اندوه می داند  و اشاره می کند که این غم نه به خاطر چیز هایی که می خواهیم و به آنها نرسیدیم بلکه به خاطر همه چیز هایی است که فکر می کردیم اگر به آنها برسیم چه خبر می شود اما دیدیم که اصلا چیزی در آنها نیست . ای کاش آرام بودیم و همدیگر را بیشتر دوست داشتیم و رنج دیگران برایمان مهم باشد .

ایشان فرمودند که اینها طرح مسئله است باید دنبال بحث و پژوهش بروید و چندین ساعت حضوری به بحث و تبادل نظرات در این زمینه بپردازید. نشست مذکور با از تقدیر فعالان پژوهشی موسسه به پایان رسید.