برگزاری نشست علمی- پژوهشی روش های ایجاد ارتباط موثر با جوانان براساس مقتضیات زمان -تولید علم و نخبه پروری- به مناسبت هفته پژوهش در مدرسه ی علمیه امام حسین علیه السلام درشهرستان قصرشیرین

خبر مدارس- برگزاری نشست علمی- پژوهشی روش های ایجاد ارتباط موثر با جوانان براساس مقتضیات زمان -تولید علم و نخبه پروری- به مناسبت هفته پژوهش در مدرسه ی علمیه امام حسین علیه السلام درشهرستان قصرشیرین

شناسه خبر : 53554

1396/10/04

تعداد بازدید : 9

خبر مدارس- برگزاری نشست علمی- پژوهشی روش های ایجاد ارتباط موثر با جوانان براساس مقتضیات زمان -تولید علم و نخبه پروری- به مناسبت هفته پژوهش در مدرسه ی علمیه امام حسین علیه السلام  درشهرستان قصرشیرین
در سومین روز از هفته ی پژوهش، نشست علمی- پژوهشی با موضوع روش های ایجاد ارتباط موثر با جوانان، براساس مقتضیات زمان -تولید علم و نخبه پروری- با حضور اساتید، کادر و طلاب مدرسه ی علمیه ی امام حسین علیه السلام درشهرستان قصرشیرین برگزار شد.

کارشناس این نشست، حجت الاسلام و المسلمین احمدی، رییس عقیدتی- سیاسی هنگ مرزی، ضمن تبریک هفته ی پژوهش، به طلاب بویژه پژوهشگران تأکید کرد: یکی از اهداف سازمان های آموزشی و تحقیقاتی در هر جامعه ای، تربیت وپرورش انسان هایی توانا در امور پژوهشی و تحقیقاتی است، به گونه ای که یکی از شاخصهای رشد و توسعه ی هر کشور، توان و ظرفیت علمی بالفعل آن است. به همین منظور امروزه بخش قابل توجهی از امکانات کشورهای پیشرفته ی جهان، صرف امور پژوهشی می شود.

وی افزود: حوزه های علمیه و مسئولان مراکز پژوهشی و علم آموزی به عنوان متولیان اصلی برای ترویج امور پژوهشی در بین جامعه ی بشری وظیفه ی پروراندن محققان را به عهده دارند، لذا برای طیّ این مسیر چاره ای جز ترویج اخلاق و روحیه ی علمی و حمایت از دانش پژوهان در جهت ارتقای بینش و منش علمی و دمیدن روح امید و نشاط در بین طلاب و پژوهشگران ندارد.

احمدی در ادامه ی این نشست گفت: برای رشد و توسعه ی علمی کشور جوانان ازموثرترین اقشار هستند از این رو شایسته است از قبل به اصول و قوانین نظری و عملی در این زمینه مسلح شوند، بنابراین ایجاد فضای علمی و پژوهشی در حوزه ها، دانشگاهها و مدارس بسیار ضروری است.

همچنین در خاتمه خاطرنشان شد: تعلیم ابزارها ومهارتهای لازم به عنوان پیش نیاز در عرصه ی تحقیق، آشنایی عملی با استاندارهای پژوهشی، تمرین عملی در جستجوی منابع و... از اصول کلان تحقیق و پژوهش در جامعه است.