برگزاری نشستی با موضوع پژوهشگری؛ رسالت عالمان دینی برای طلاب مدرسه علمیه امام خمینی رحمۀالله کرمانشاه به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه و مصادف با هفته پژوهش

خبر مدارس- برگزاری نشستی با موضوع پژوهشگری؛ رسالت عالمان دینی برای طلاب مدرسه علمیه امام خمینی رحمۀالله کرمانشاه به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه و مصادف با هفته پژوهش

شناسه خبر : 53457

1396/10/03

تعداد بازدید : 6

خبر مدارس- برگزاری نشستی با موضوع پژوهشگری؛ رسالت عالمان دینی برای طلاب مدرسه علمیه امام خمینی رحمۀالله کرمانشاه به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه و مصادف با هفته پژوهش
به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه و مصادف با هفته پژوهش، نشستی با موضوع پژوهشگری؛ رسالت عالمان دینی در جمع طلاب مدرسه علمیه امام خمینی رحمۀالله کرمانشاه برگزار شد.

مدرسه علمیه امام خمینی رحمۀالله شهرستان کرمانشاه به منظور ایجاد تعامل و ارتباط طلاب با مراکز پژوهشی ، نشستی با موضوع؛ پژوهشگری رسالت عالمان دینی، در تعامل با دانشکده علوم قرآنی برگزار نمود.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی، رئیس دانشکده علوم قرآنی با ذکر مقدمه ای، اظهار داشت: تحقیق کارآمد، باید تولید علم داشته باشد، اگر تحقیقی بر مبنای نظریه پردازی باشد، رشد و پیشرفت علمی حاصل می شود. همچنین با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع نخبگان دانشگاهی، مبنی بر داشتن اراده راسخ در رشد علمی، اضافه نمود: علم مایه قدرت است (العلم السلطان) و زمینه را برای حل مشکلات و تسلط بر اوضاع فراهم می کند.

 وی در ادامه ضمن اشاره به این مهم که؛ پژوهشگری مهمترین رسالت عالمان دین است، افزود:  در طول تاریخ عالمان برجسته ای از جمله علامه امینی، صاحب کتاب الغدیر و مرحوم آقا بزرگ تهرانی، صاحب الذریعه، همواره اهل تحقیق و پژوهش بودند، تا جایی که این کار را واجب شرعی و حتی جهاد می دانستند وبدین طریق حافظ مکتب اهل بیت علیهم السلام بودند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی ضمن اشاره به وجود پژوهشکده های مختلف در عصر کنونی از جمله؛ موسسه امام خمینی رحمۀالله، پژوهشگاه فرهنگ واندیشه دانشگاه باقرالعلوم و... تاکید کرد: امروز هم این رسالت بر عهده ماست که امر پژوهش را به عنوان جهاد علمی، از وظایف اصلی خود به شمار آوریم.

وی در پایان بیان کرد : پژوهش باید، روشمند باشد و پژوهشگر با تکیه بر پیشینه پژوهش می تواند از تکرار جلوگیری کند چرا که تکرار منجر به اتلاف وقت، امکانات ، هزینه و ... است.