برگزاری جلسه دفاع سطح سه

برگزاری جلسه دفاع سطح سه

شناسه خبر : 50712

1396/08/22

تعداد بازدید : 49

برگزاری جلسه دفاع سطح سه
برگزاری جلسه دفاعیه پایان نامه دانش آموخته حوزه های علمیه خواهران اصفهان

خانم ناهید قاسم پوردانش آموخته سطح سه حوزه علمیه خواهران استان اصفهان از پایان نامه خود با عنوان «همزیستی مسالمت آمیز بین فرق اسلامی از دیدگاه قرآن» مورخ1/8/96  دفاع کرد.

این جلسه با داوری جناب آقایولیّ الله جعفری و حضور استاد راهنما حجت الاسلام والمسلمین محمد علی رستمیانو معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در محل مدیریت استان برگزار شد.

قاسم پور در دفاع از پایان نامه خود بیان کرد: ابتدا آیات مربوط به بحث را استخراج کرده و با مراجعه به کتب تفسیر و روایات به صورت تحلیل محتوا در این رابطه بحث نموده است؛ که نتایج به دست آمده از این قرار است: قرآن کریم از طریق تأکید بر وحدت و آثار آن و اختلاف و آثار آن به بیان ارزش و اهمیت همزیستی مسالمت آمیز پرداخته است.

وی گفت:همچنین در این بحث مبانی و راهکارها را در سه بعد معرفت شناختی، اعتقادی و اجتماعی- سیاسی بررسی کرده و در بعد معرفت ­شناختی، مبانی پیروی از حق و محوریت قرآن و سنت مطرح و راهکارهای ضرورت پیروی از علم و حمل فعل مسلمان بر صحت و گفتگوی مستمر بین علما در شناخت حقیقت را ارائه نموده است.

ناهید قاسم پور در ادامه بیان کرد: در بعد اعتقادی مبانی توحید، نبوت، معاد  و محبت اهل بیت (علیه السلام) را بررسی کردیم و در مورد راهکارها به توجه به مراتب ایمان و اختلاف ظرفیت­ها، پذیرش مذاهب مختلف و تبیین دقیق اعتقادات برای رفع سوء تفاهمات پرداختیم.

وی در پایان بیان داشت:  در بعد سیاسی-اجتماعی مبانی اصالت صلح در اسلام، امت واحده بودن مسلمانان و در مورد راهکارها به گسترش اخلاق اجتماعی و مدارا، پرهیز از دامن زدن به اختلافات، گسترش امر به معروف و نهی از منکر و روابط حسنه بین کشورهای اسلامی و وفای به پیمان و عهد را مطرح کرده است.