ششمین فراخوان پژوهش گروهی رشد

شناسه خبر : 38880

1395/12/01

تعداد بازدید : 3538

ششمین فراخوان پژوهش گروهی رشد
معاونت پژوهش مرکز با بررسی جوانب مختلف و آسیب­ شناسی ادوار گذشته، ششمین فراخوان پژوهش گروهی رشد را طراحی و اعلام می­نماید.در ادامه به دستورالعمل نیز اشاره خواهد شد

این دوره از جشنواره با محوریت «نقش طلاب در پیشگیری و کاهش آسیب­های اجتماعی» برگزار خواهد شد و بخش جنبی جشنواره «خواهران طلبه و بایستگی­های طلبگی» است. پوستر فراخوان از طریق پست ارسال می‌گردد. دستورالعمل اجرایی به همراه ضمایم مربوطه به پیوست تقدیم می­گردد.

مقتضی است متن بخشنامه و پوستر فراخوان در تابلوی اعلانات مدارس علمیه نصب و از طرق گوناگون به اساتید، کارگزاران و دانش آموختگان محترم اطلاع­رسانی شود.

ضروری است با توجه به شروع نیم سال تحصیلی دوم، گروه‌های تشکیل شده قبلی وگروه­های جدید، پس از هماهنگی با معاون محترم پژوهش مدرسه، نسبت به انجام فرایند ثبت نام، اقدام و با جدیت عالمانه به انجام پژوهش‌های فاخر مبادرت نمایند.

شایسته است که رویکرد گروه‌ها، انجام پژوهش‌های پیمایشی (میدانی) و پاسخ­گویی به نیازهای منطقه­ای یا ملی با همیاری اساتید کارآمد باشد.

دستور العمل ثبت نام در جشنواره ششم رشد

جهت دریافت کلیه فایل های مربوطه کلیک فرمایید

معاونت پژوهش مرکز، این فراخوان را به منظور ترويج و تثبيت فرهنگ پژوهش گروهی و تقدير از پژوهشگران حوزه­هاي علميه خواهران در سطح استانی و کشوری برگزار مي­نماید.

اساتيد، كادر، طلاب و دانش آموختگان حوزه­هاي علميه خواهران مي­توانند با تشکیل گروه­های پژوهشی، نسبت به انجام تحقیق اقدام و  آثار خود را از طريق «سامانه فراخوان­هاي پژوهشي» در جشنواره شركت دهند.

 

تشکیل گروه پژوهشی

اعضای گروه

1.      3 تا 5 نفراز طلاب شاغل به تحصیل سطح 2 یا سطح 3 و یا دانش آموختگان حوزه ها می توانند یک گروه پژوهشی تشکیل دهند و یک نفر را به عنوان دبیر مشخص نمایند.

2.      یک نفر از اساتید یا کارگزاران مدرسه (معاونین مدرسه­ای یا استانی) و یا دانش آموختگان سطح 3 به عنوان استاد راهنما به معاون پژوهش مدرسه پیشنهاد می شود؛

 *  اساتید و کارگزاران نیز می­توانند (بدون حضور طلاب) اقدام به تشکیل گروه نمایند.

* برای شرکت در فراخوان، تشکیل گروه پژوهشی الزامی است و پژوهش­های فردی امکان حضور در جشنواره رشد را ندارند.

نکات و شرایط

·        تحقیقات رشد با دو شیوه­ی «کتابخانه­ای» و « پیمایشی» قابل انجام است.

·        ارائه آثار با موضوعات بخش ویژه(ضمیمه 9) و بخش جنبی(ضمیمه 5) جشنواره دارای امتیاز  خاص هستند.

·        تمامی ضمایم( 1 تا 9 ) در اختیار گروه ها قرار گیرد.

·        پژوهش­های میدانی در اولویت و دارای امتیازات ویژه تشویقی هستند.

·        آثار ارسالی نباید به جشنواره های ادوار گذشته رشد ارائه شده باشد.

·        نتایج تحقیق می­بایست با توجه به شیوه نامه­ی نگارش (ضمایم 6 و 7 ) در قالب فایل pdfوwordبا حداقل 40 و حداکثر 200 صفحه و از طریق سامانه فراخوان­های پژوهشی بارگزاری گردد. مقتضی است از پرداختن به مباحث نظری غیر ضروری که کاربردهای ناچیزی دارند پرهیز شود.

·        موضوعات آزاد یا مرتبط با آداب و سنن اسلامی، علوم اسلامی و انسانی نیز قابل پذیرش است.

·        مراکز استانی می توانند در تعامل با مراکزی همچون صدا وسیما، استانداری، اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات، بنیاد حفظ و ترویج آثار دفاع مقدس و ... موضوعات پیشنهادی را در دستور کار قراردهند. با این سیاست­گذاری و اجرای موفق آن، افزون بر پاسخگویی به نیازها، زمینه­ای برای معرفی و مقبولیت بیش از پیش پژوهشگران خواهر در عرصه پژوهش های پیمایشی فراهم خواهد شد.

.

 

نحوه ثبت نام و ارسال آثار

ثبت نام و ارسال آثار در دو مرحله انجام می­شود:

یک. ثبت نام گروه بر اساس کاربرگ ها (ضمیمه 8)

در این مرحله ابتدا دبیر گروه،اعضا و استاد راهنمای گروه و سه موضوع را جهت تایید به شورای پژوهش مدرسه پیشنهاد می نماید.در صورت تایید شورای پژوهش مدرسه،طرح نامه (ضمایم 1 و 2) موضوع مصوب تهیه و به شورای علمی پژوهشی استان ارسال می گردد.پس از تصویب موضوع و اعلام آن، دبیر گروه می بایست در سامانه فراخوان­ها به نشانی: www.kowsarnet.whc.irبخش سامانه فراخوان هی پژوهشی مراجعه و اقدام به ثبت نام اولیه نماید.مشخصات گروه و عنوان تحقیق در این مرحله ثبت می گردد.(ضمیمه 3)

طلاب نظام قدیم، آزاد، جامعه الزهرا (سلام الله علیها)، جامعه المصطفی  (صلی الله علیه وآله) و خراسان جهت ثبت­نام گروه­های رشد می بایست به نشانی www.research.whc.irمراجعه نمایند.

مهلت ثبت نام اولیه به وسیله­­ی دبیر گروه تا تاریخ31/1/96است.

دو. بارگذاری اثر                                                                                                           

بعد از تصویب طرح نامه و عنوان تحقیق، جدول زمان بندی تحقیق(ضمیمه 4) تکمیل شده و  کار پژوهش بر این اساس آغاز می -گردد. پس از اتمام مراحل پژوهش در صورت تایید توسط معاون پژوهش مدرسه، دبیر گروه حداکثر تا تاریخ 30/7/96با مراجعه به سامانه ی فوق می تواند  اقدام به بارگزاری اثر ­نماید.

 

امتیازات

-        تقدیر و اهدای جوایز ارزنده به اساتید راهنما و گروه­های منتخب

-        حمایت از چاپ و نشر آثار منتخب

-        بهره­مندی از تسهیلات حوزه از جمله اعطای امتياز براي ورود به سطوح بالاتر و استفاده از تسهيلات پژوهشگري

 

دبیرخانه جشنواره

 

نشانی: قم، بلوار امین، نبش کوچه 51، مرکز مدیریت حوزه­های علمیه خواهران، معاونت پژوهش، اداره مجامع و همایش­های پژوهشی. کدپستی: 3713954736

اخبار مرتبط