گلستان برگزاری جلسه مجمع عمومی کانون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گرگان

شناسه خبر : 32717

1395/08/11

تعداد بازدید : 380

گلستان برگزاری جلسه مجمع عمومی کانون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها  گرگان

به گزارش معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهرا (س) جلسه مجمع عمومی کانون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان با حضورسرکار خانم سکینه رفیعی نژاد دبیر کانون ، طاهره سادات ضیاحسینی معاون پژوهش سطح سه و ام لیلا عباسی معاون پژوهش سطح دو در جمع اعضای کانون برگزار شد.

      در این جلسه که با هدف انتخاب اعضاء هسته ی مرکزی با رای گیری از طلاب  انجام گرفت ، سکینه رفیعی نژاد دبیر کانون به بیان  اهمیت و آثار پژوهش پرداخت و گفت: پیمودن راه کمال بوسیله تحقیق و پژوهش حاصل می شود. بر اساس آیاتی از قرآن کریم ، خداوند متعال بر دانستن ، یادگیری و پژوهش انسانها تشویق و تاکید نموده است .

وی ادامه داد : پرسش وسیله دانستن و فهمیدن است لذا خداوند در آیه " فاسئلوا اهل الذکر ..." بر پرسش از اهل علم تاکید نموده است .

دبیر کانون پژوهشی این مدرسه افزود: کشور ما نیازمند توسعه است لذا با پژوهش و تحقیق باید در راستای توسعه پایدار علوم حرکت نمود. همچنین استقلال کشور بر پژوهش­های هدفمند  استوار است و بر پایه­ی پژوهش، هویت دینی برای جامعه احیا خواهد شد. همچنین تحقیق و پژوهش بصیرت افزایی را ارتقاء می بخشد.

وی در ادامه به اهداف کانون پژوهشی اشاره نمود و خاطر نشان کرد : از جمله اهداف کانون پژوهشی؛ شناسایی ظرفیتهای پژوهشی و نیز تلاش در جهت تقویت انگیزههای پژوهشی ، ایجاد مهارت پژوهشی در علاقمندان ، ایجاد روحیه پرسشگری، نقد ، مناظره و همچنین حقیقت جویی مبتنی بر آموزه­های دینی  و کمک به کیفی سازی تکالیف پژوهشی طلاب را می توان نام برد.

استاد این مدرسه تصریح کرد : از مهمترین فعالیت های کانون پژوهشی ؛ مهارت آموزی در قالب اجرای کارگاه های مختلف به طلاب ، تشکیل سیرهای مطالعاتی گروهی ، برگزاری نشست های علمی ، همایش ها و نیز کرسی های آزاد اندیشی و اردوهای پژوهشی علمی و در نهایت شرکت طلاب در جشنواره و مسابقات علمی پژوهشی است.

لازم به ذکر است در پایان جلسه با رای گیری از طلاب 7 نفر به عنوان هسته مرکزی کانون با هدف برنامه ریزی و مدیریت برنامه های کانون طبق سبد پیشنهادی انتخاب شدند.

اخبار مرتبط