نشست پژوهشی

شناسه خبر : 125278

1401/05/01

تعداد بازدید : 18

نشست پژوهشی با موضوع امنیت ملی و محور مقاومت در اندیشه مقام معظم رهبری مد ظلله العالی
 
به مناسبت برگزاری همایش بین المللی اندیشه های دفاعی مقام معظم رهبری مد ظله العالی و به منظور تببین بیشتر راهبرد دفاعی رهبری نشست پژوهشی با موضوع امنیت ملی و محور مقاومت از دیدگاه رهبری در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر ایلام بصورت حۻوری و برخط برگزار گردید.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر غیاثی عضو هیات علمی دانشگاه ایلام ، مهمترین مساله زندگی انسان  رادر طول تاریخ ضمن معیشت ، امنیت و تهدیدها و خطرات دانست و افزود  از ابتدای خلقت تا کنون تهدیدات روانی.عاطفی .سیاسی و اقتصادی همراه بشر بوده است.
وی افزود : این تهدیدات در کتبی چون انجیل یوحنا به خوبی ذکر شده است. و به مساله تهدیدات بشری و وجود منجی اشاره شده است.
ایشان ضمن بررسی تحولات تاریخی امنیت از گدشته تا کنون گفت:
اگر اسراییل و آمریکا با ایران وارد جنگ شده اند جنگشان برای آینده است نظریاتی چون جنگ تمدن ها ، موج سوم و جنگ نرم برای در اختیار گرفتن امنیت بشر مطرح شده اند.
آنها میدانند اگر تمدن بشری قد بکشد حتی عواطف انسانی را در آفریقا بیدار می کند و مسلمین در درون خود حول محور الهی به وحدت می رسند  و اینها همه بخاطر مقاومت است. 
دکتر غیاثی افزود:
امروزه در عرصه جنگ نرم یک کارزار تمام عیار در جریان است و رهبری سال هاست به خوبی به این مساله ورود کرده است و در موارد متعددی این مساله مهم را متذکر شده اند
رهبری معظم می فرمایند. جنگ نرم یک واقعیت است و ابزارش هم دروغ، شایعه ، فضای مجازی است 
جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در ذهن انسان ها. جنگ نرم آرام و خزنده و تدریجی شروع شده است به گونه ای که عده ای آن را نمی بینند
 
و در مقابل جنگ نرم مفهوم مقاومت جلوه گری می کند رسالت ما انقلابی ماندن ، جهادی عمل کردن و جهاد تببین است.
در پایان جلسه به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.