چهارمحال و بختیاری- کارگاه آموزشی فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهرستان بن

شناسه خبر : 123611

1401/03/16

تعداد بازدید : 56

چهارمحال و بختیاری- کارگاه آموزشی فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهرستان بن
به گزارش معاون پژوهش مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهرستان بن روز چهارشنبه مورخ 1401/03/11 کارگاه آموزشی فرقه شناسی با رویکرد پژوهشی در نقد فرقه های نوظهور برگزار شد.

کارگاه آموزشی آشنایی با فرقه های نوظهور با محوریت فرقه مدعی یمانی برای طلاب پایه سوم تا پنجم با حضور حجت الاسلام و المسلمین رضا نژاد دعوت شده ازشهر مقدس قم در مدرسه فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهرستان بن برگزارشد. 

 رضانژاد با این بیان که هر کس که ادعا نمود یمانی قیام نموده نباید باور کرد، زیرا خروج یمانی همراه  با خروج سفیانی می باشد و در این مورد باید نشانه ها و علائم دیگر را نیز بررسی نمود،وی گفت: برای علائم و نشانه های قیام یمانی می توان به روایت شیخ صدوق که در کتاب کمال الدین آمده تمسک پیدا کرد، قبل از قیام حضرت مهدی (عج) ۵ نشانه وجود دارد که یکی از آن نشانه ها بعد از خروج سفیانی قیام یمانی خواهد بود.
 کارشناس  کارگاه در ادامه فرقه  مدعی یمانی را به صورت کامل برای طلاب شرح داده  و در خلال برنامه کلیپ هایی از مناظراتی که با طرفداران این فرقه انجام شده بود پخش شد. 
 در پایان استاد رضا نژاد از طلاب خواست که سوالات خود را در این زمینه بپرسند و سپس تعدادی از کتاب هایی که طرفداران سید احمد حسن یمانی نوشته بودند را معرفی نمودند.