کرمانشاه - مدرسه امام خمینی ره

کرمانشاه- نشست نحوه نگارش مقاله مدرسه امام خمینی ره

شناسه خبر : 105534

1400/01/17

تعداد بازدید : 3

کرمانشاه- نشست نحوه نگارش مقاله مدرسه امام خمینی ره
نشست پژوهشی مراحل و نحوه نگارش مقاله نقش معنویت در جامعه با تکیه بر بیانیه گام دوم توسط خانم فرخنده ملایی در سامانه سیما و در حضور 30 نفر از طلاب مدرسه علمیه امام خمینی (ره) برگزار گردید.

نشست پژوهشی مراحل و نحوه نگارش مقاله : نقش معنویت در جامعه با تکیه بر بیانیه گام دوم توسط خانم فرخنده ملایی در سامانه سیما و در حضور 30 نفر از طلاب مدرسه علمیه امام خمینی (ره) برگزار گردید.

ملایی مدرس حوزه در ابتدای جلسهضمن تعریف انواع مقاله ، موضوع و یا مسئله محور بودن مقالات ، مراحل تدوین یک مقاله، ساختار مقاله و جزئیات مربوط به آن،  به بررسی مقاله مورد نظرپرداخت .

 از جمله مطالبی که ایشان در رابطه با مقاله بیان نمودند عبارتند از : ۱ - آوردن بسم الله در ابتدای مقاله جزء ساختار مقاله نمیباشد و مقاله با عنوان آغاز می شود ۲ - توضیحاتی در رابطه با نام نویسنده محل قرار گرفتن آن و مشخصات الزامی و اختیاری ارائه شد ۳ - چکیده و واژگان کلیدی بررسی شد و ضمن معرفی انواع چکیده بیان شد که چکیده در این مقاله تمام نما بوده ولی نتایج یک پژوهش بیان نشده است ۴ - مقدمه و مولفه های آن معرفی شد و با تطبیق آن بر مقدمه مقاله حاضر تقریبا مقدمه مناسب آموزش داده شد ۵ - با معرفی اجزای بدنه اصلی مقاله پیشنهاد شد که در این مقاله بخش نقش های فردی حذف شود چون خارج از عنوان مقاله می باشد و شامل سوال های فرعی نیست و صرفاً به بررسی نقش های اجتماعی معنویت پرداخته شود ۶ - نتیجه گیری مقاله حاضر مورد تایید قرار نگرفت و توضیحات لازم ارائه گردید - ۷ نحوه ارائه مشخصات منابع استفاده شده در مقاله توضیح داده شد و معلوم گردید که در مقاله حاضر تاریخ انتشار به جای اینکه در آخر آورده می‌شد باید پس از ذکر نام خانوادگی و نام قرار می گرفت.  

 وی در پایان ضمن توجه به این که بیانیه گام دوم حاوی برنامه چهل ساله آینده کشور است و موضوعات مهمی همچون علم و پژوهش معنویت و اخلاق اقتصاد و ... را مورد توجه قرار داده است و همچنین در تصویری که در کنار اینفوگرافی این بیانیه توسط سایت دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای منتشر شده پرچم به دست یک زن می باشد تاکید نمود که بسیار ضروری است پژوهشگران نسبت به این برنامه توجه ویژه داشته باشند و موضوعات مختلف آن را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار دهند. ایشان هم چنین منابع و موضوعاتی مرتبط با مقاله مذکورجهت استفاده طلاب پیشنهاد نمودند که ازآن جمله می توان به این موارد اشاره نمود  : نقش مساجد در تحقق معنویت با محوریت بیانیه گام دوم ، نقش حوزه های علمیه در تحقق معنویت با محوریت بیانیه گام دوم و... از جمله منابع معرفی شده نیز می توان به کتاب: عصر جدید خوانشی از مفاهیم و راهبردهای بیانیه گام دوم نوشته سید محمد مهدی میرباقری انتشارات تمدن نوین اسلامی، اشاره نمود.