مدرسه علمیه ‌ریحانه‌الرسول(سلام‌الله‌علیها) یزد

یزد-برگزاری دومین کارگاه مقاله نویسی ویژه اساتید مدرسه علمیه ‌ریحانه‌الرسول(سلام‌الله‌علیها)، با موضوع مساله یابی

شناسه خبر : 104214

1399/12/05

تعداد بازدید : 1

یزد-برگزاری دومین کارگاه مقاله نویسی ویژه اساتید مدرسه علمیه ‌ریحانه‌الرسول(سلام‌الله‌علیها)، با موضوع مساله یابی
کارگاه مقاله‌نویسی ویژه اساتید در مدرسه علمیه ریحانه‌الرسول(سلام‌الله‌علیها) یزد، با موضوع مساله یابی به صورت برخط برگزار شد

مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام‌الله‌علیها) جهت ارتقاء سطح علمی- پژوهشی اساتید کارگاه مقاله نویسی‌ با موضوع مساله یابی با حضور حجت الاسلام دکتر حسن اسلام‌پور کریمی به صورت برخط و همچنین گروه فعالیت در ایتا برگزار کرد.

در این کارگاه دکتر اسلام پورگفت: محقق برای انتخاب مساله باید درگیری ذهنی داشته باشند. دانش پژوه باید به طور طبیعی و ناخواسته به مسئله برسد.

وی افزود: اگر کسی با مطالعه نتوانست به مسئله برسد، به دلیل شیوه مطالعه غلط و اهل تفکر نبودن شخص است.  باید در رسیدن به مساله اهل مقایسه مطالب بود و به آن توجه خاص داشت.

این استاد پژوهشگر تصریح کرد: بهترین حالت در انتخاب مسئله این است که، از علایق و انگیزه فرد و حاصل تفکر او باشد و از اشتغالات ذهنی به این مسئله رسیده باشد.

اسلام پور در پایان گفت: اگر مسئله ای برای تحقیق نداشتید؛ ابتدا هر بحثی که به آن علاقه دارید را روی کاغذ بنویسید و بعد با جستجو در سایتهای معتبر مقالات آن موضوع را پیدا کنید و سپس با بارش فکری و منبع یابی و ... به مسئله دلخواه برسید.