دستورالعمل پیاده سازی صوت کرسی های آزاد اندیشی

شناسه محتوا : 28709

1397/08/20

تعداد بازدید : 1300

بسمه تعالی
دستورالعمل پیاده سازی صوت کرسی های آزاد اندیشی


مقدمه:
تهیه وتدوین کتاب کرسی های آزاد اندیشی اقدامی جهت انعکاس فعالیت های پژوهشی است، که در مدارس حوزه های علمیه خواهران برگزار می شود. امید است با عنایت به اهمیت این فعالیت پژوهشی با همکاری و مساعدت ویژه نسبت به تولید و انتشار مکتوب و دیجیتال مجموعه کرسی های منتخب اقدامی شایسته به انجام رسانیم. امید است متولیان کرسی های آزاد اندیشی در استان و مدارس با توجه به این دستورالعمل نسبت به پیاده سازی صوت کرسی ها به صورت هماهنگ و منسجم اقدام نماید.در ادامه بند های مربوط به راهکارهای تسریع و تسهیل  در پیاده سازی صوت کرسی ارایه می گردد.
1-    پیاده سازی صوت
کتاب مورد نظر در بر گیرنده مشروح سخنان اساتید حاضر در کرسی است لذا  متولیان محترم نسبت به پیاده کردن صوت ضبط شده کرسی ها اقدام نمایند در این راستا پیشنهاد می گردد استفاده از هوش مصنوعی جهت پیاده سازی صوت همچون پایگاه https://www.speechtexter.com/  در دستور کار قرار گیرد تا با کمترین زمان و هزینه به مشروح گفتگو های علمی صورت گرفته دست پیدا کنیم.
جهت آشنایی با این نرم افزار به پایگاه پویش مراجعه فرمایید.
http://pooyesh.whc.ir/news/view/49320

2-    خلاصه محتوای کرسی (بر اساس قالب  بولتن خبری کرسی آزاد اندیشی)
با مراجعه به بولتن های خبری ارسال شده نسبت به بازنویسی خلاصه کرسی ها ، با توجه به اصول خلاصه نویسی مطلوب اقدام شود. در این راستا برخی نرم افزار های خلاصه نویسی معرفی می گردد لازم به ذکر است با توجه به اینکه محتوای مورد نظر ما یک محتوای پژوهشی است، نتایج حاصل از عملکرد هوش های مصنوعی در امر پژوهش نیاز مند به بررسی دارد.
http://textmining.noorsoft.org/fa/summarization
3-    تعریف کلید واژه
استخراج اتوماتیك كلیدواژه‌ها یا كلیدواژه ماشینی در بسیاری از زمینه‌ها همچون شاخص‌گذاری، رده‌بندی، خلاصه‌سازی و جستجوی اسناد متنی نقش مهمی ایفا می‌كند با توجه به این که یکی از مهم ترین برنامه های مورد نظر تولید نسخه دیجیتال کتاب کرسی های آزاد اندیشی است این بخش از کار در افزایش سطح کیفی طرح نقش مهمی ایفا می کند. برای تولید کلید واژه ها می توانید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
http://textmining.noorsoft.org/FA/Keyword
4-    تعریف هشتگ
تولید هشتگ در فضای مجازی برای متن های بلند موجب خواهد شد تا محتوای تولید شده با استقبال بیشتر  مخاطبین مواجه شود. (امروزه شبکه های مجازی محل مناسبی برای انتشار محتوا ها هستند.)
در خصوص کرسی های آزاد اندیشی هشتگ های متعددی را می توان تولید نمود این هشتگ ها به دو دسته هشتگ های عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند.
هشتگ های عمومی عبارتند از: #استان  #شهرستان # مدرسه  #عنوان
هشتگ های اختصاصی عبارتند از چکیده نظر داور(در یک هشتگ چهار تا هشت کلمه ای)
5-    ارسال تصویر
هدف از انتشار تصاویر جذب شدن مخاطب و تکمیل پیام هایی است که در امتداد انتشار مطلب مورد توجه قرار می گیرد. لذا تصاویر باید دارای محتوی و کیفیت فنی باشند.
الف: محتوی: تصویرباید منعکس کننده نکات مورد نظر برگزار کننده کرسی باشد. مواردی همچون نظم در جلسه، جانمایی های مطلوب برای ارکان کرسی، انعکاس حضور طلاب و سایر موارد.
ب: کیفیت فنی: اندازه وحجم و نورپردازی
6-    تنظیمات شکلی
فایل نهایی به ترتیب تهيه شود:
1-    فایل مورد نظر در دو فرمت ورد و پی دی اف(.docx  و  .pdf) ارسال شود.
2-    استفاده از فونت B lotus ، اندازه 14 و در A4
3-    تهیه فهرست ورد.
7-    شرکت در جلسه آموزشی مجازی
جهت پاسخ به سوالات احتمالی معاونین محترم و  تبیین موارد مطرح شده در بند های فوق  از طریق آموزش مجازی جلسه ای را برگزار خواهد شد.زمان برگزاری جلسه  متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

جهت مطالعه:

چكيده نويسي و كليد واژه ها

استخراج خودكار كلیدواژه ماشینی

شیوه خلاصه کردن کتاب

سيستم هاي معروف خلاصه ساز متن

سامانه خلاصه ساز متن

مطالب مرتبط